Krótka historia

Cześć, tu Grzesiek, Grześko, Gregory,

Miło mi Cię widzieć! Na wstępie chciałbym przekazać Ci kilka informacji o mnie, a następnie przybliżę Ci o czym będę pisał.

Słów kilka

A więc jestem niepoprawnym optymistą dążącym do wcześniej ustalonych celów. Ustalam je zwykle z początkiem roku i z sukcesem realizuje je zanim rok się skończy. Jednym z celów na 2019 rok jest właśnie Blog którego czytasz.

Nie będę mówił o swoich mocnych i słabych stronach, które moim zdaniem są wymiernym czynnikiem. Natomiast jestem przekonany, że z czasem, podczas gdy blog będzie się rozwijał będziesz mógł wysnuć pewien obraz mojej osoby.

Natomiast cenniejsze jest przelanie informacji dot. zdobytej wiedzy i doświadczenia, które towarzyszy mi w całej ścieżce rozwoju.

Jestem Junior Front-End Developerem, myślę że spokojnie miano tego określenia mogę przyjąć podczas opisu.

Droga, która musiałem przejść była długa i kręta – dla niektórych pewnie krótsza, dla długich zaś dłuższa. Sam określam ją za długą, ponieważ jestem samoukiem i drogę ktorą podejmowałem nie do końca należała do tych poprawnym.

Nie mniej jednak pozwoliło mi to poznać niesamowite możliwości jakie daje nam WordPress, język programowania PHP oraz poznałem tajniki Marketingu w internecie.

Programować zacząłem w dość młodym wieku, bo w wieku 15 lat kiedy internet to była nowość, przynajmniej dla nastolatka w wieku 15 lat 😉 Moja przygoda rozpoczęła się na zajęciach dodatkowych z informatyki, kiedy to stworzyłem swój pierwszy program. Nie uwierzycie nie był to „Hello World”. To był kalkulator, który wykonywał za podstawowe operacje.

Dla kolegów, którzy trochę w programowaniu siedzą nie będzie zdziwieniem za pomocą jakiego języka ten program powstał – Turbo Pascal ;-). Niestety język nie posiadał zbyt przyjaznej struktury, która umożliwiłaby sprawne poruszanie się, co spowodowało, że programowanie odpuściłem.

Awans do klasy wyższej zmotywował mnie do rozpoczęcia jeszcze raz, choć nieco w innym kierunku. Nauczył mnie pisać strony WWW za pomocą języka HTML i jego kaskadowych arkuszy stylów CSS. To było to!

Następnie osiągnąłem ten „wiek” w życiu nastolatka, kiedy trzeba było stanąć przed wyborem szkoły średniej. Mój wybór padł na Technikum Informatyczne i takie też ukończyłem. Poznałem tam pewnego nauczyciela, który jako jeden z nielicznych był praktykiem w swoim zawodzie i to właśnie mu zawdzięczam naukę WordPress’a – początkowo instalując kolejne wtyczki i motywy, aż później zacząłem pisać własne. Potrzebujesz pomocy przy swoim blogu, bądź stronie opartej o ten CMS? Odezwij się w komentarzu.

Droga przez te 4 lata jedynie uzupełniła moją wiedzę w zakresie tworzenia stron i sklepów internetowych. Pozyskałem pierwszych klientów i tak właśnie rozpoczął się mój świat we Front End’zie z zajawką na WordPress’a.

Po zdobywaniu to kolejnych doświadczeń i wiedzy stanąłem przed wyborem uczelni wyższej oraz kierunku. Jak się pewnie domyślacie była to Informatyka, którą udało mi się skończyć. Warto dodać, że w tym okresie poznałem wielu wspaniałych ludzi, którzy mniej bądź więcej mi pomogli w całej tej wędrówce. Podjąłem pracę na stanowisku Webmastera gdzie byłem odpowiedzialny za tworzenie stron i sklepów dostosowanych pod trendy wtedy panujące (nie mówię, że dzisiaj nie), są to m.in RWD – dla nie wtajemniczonych Responsive Web Design i Flat Design.

A jak wygląda mój stack technologiczny dzisiaj? No cóż wiele rzeczy się zmieniło, wiele rzeczy sobie uświadomiłem, do jeszcze innych rzeczy dojrzałem. Technologie jakie mam opanowane w bardzo dobrym stopniu to HTML5, CSS3, Sass, GIT, PHP, WordPress, Gulp, Webpack. Ostatnio rozwijam się w kierunku Java Script w standardzie ES6 oraz Vue. Większą uwagę przykuwam do czystości i optymalizacji kodu co daje mi niecodzienną frajdę.

Póki co, tyle dla was przygotowałem, kolejny artykuł już za tydzień w czwartek. Zachęcam również do zostawienia śladu po sobie. Możecie zasugerować temat kolejnego artykułu, a może macie jakieś sugestie do mojego bloga? Podzielcie się tym!

Trzymajcie się ciepło! Cześć!